BAHAR DÖNEMİ İÇİN STAJ REHBERİ

17 Şubat 2020 Pazartesi
(3+1) KAPSAMINDA BAHAR DÖNEMİNDE STAJ YAPACAK ÖĞRENCİLERİN DİKKAT ETMESİ GEREKEN HUSUSLAR ŞUNLARDIR;
 

* Öncelikle (http://myokoordinatorlugu.giresun.edu.tr/tr/page/genel-bilgiler-ve-tanitim/3827) sayfasından “İŞYERİ UYGULAMASI KABUL FORMU” ve “STAJ SÖZLEŞMESİ” indirilerek doldurulup, işyerine ve Staj Danışmanına onaylatılarak, Öğrenci işleri Bürosuna, Bölüme ve işyerine olmak üzere (3) suret teslim edilecektir. İşyerinin okuldan resmi yazı istemesi halinde, yine bu link üzerindeki ilk resmi yazıyı indirip verecektir.
 
* Daha sonra (http://muys.giresun.edu.tr) adresinden “ÖĞRENCİ GİRİŞİ” ve “FİRMA GİRİŞİ” bölümlerine kayıt yaptırılacaktır. Firmanın tanımlama işleminden sonra “STAJ DALI” ve “KONTENJAN” tanımlaması da yapılarak, bu staj dalı ile öğrencinin eşleştirmesi gerçekleştirilecektir.
 
* Öğrenci  (http://muys.giresun.edu.tr) sitesinde, staj danışmanını, staja başlama ve bitiş tarihlerini, işyeri eğitim sorumlusunun kim olduğunu, doğru bir biçimde bilgi girişlerini tamamlayacaktır.
 
* Bahar dönemi gidecekler için; Staj başlama tarihi 17 Şubat 2020, staj bitiş tarihi 29 Mayıs 2020’dir.
 
* Ders kayıtlanması aşamasında bu öğrenciler, (İŞYERİ UYGULAMASI, İŞYERİ EĞİTİMİ VE STAJ) derslerine kayıtlanma yapacaklardır.
 
* Öğrenci stajla ilgili her konuda ona atanmış olan STAJ DANIŞMANINI arayacaktır. Onunla iletişim halinde olacaktır.
 
* Eylül 2019 ayında öğrenci işleri bürosuna gelerek, Bahar Dönemi staj öğrencisi olduğunu belirtip, eksik bir evrakının olup olmadığını öğrenecektir.
 
* Stajla ilgili ihtiyaç duyulacak tüm belgeler, (http://myokoordinatorlugu.giresun.edu.tr/tr/page/genel-bilgiler-ve-tanitim/3827) sayfasında bulunmaktadır.
 
* 17 Şubat 2020’da staja başladıktan sonra STAJ DOSYASI düzenleyecek olan öğrenci, ARA SINAV (VİZE) döneminde STAJ DANIŞMANI ile iletişime geçerek, ara raporunu verecektir.
 
*Staj bitiminde, kendisine ücret ödenmiş ise, buna ilişkin BANKA DEKONTUNU, PUANTAJ BELGESİNİ, İŞYERİ KATKI PAYI ONAY FORMUNU öğrenci işlerine teslim edecektir.
 
* Staj bitiminde ayrıca, İŞYERİ DEĞERLENDİRME RAPORUNU, KENDİ HAZIRLADIĞI STAJ DOSYASINI VE ÇALIŞMA RAPORLARINI not değerlendirmesi yapmak üzere STAJ DANIŞMANINA teslim edecektir.
 

İnternet Üzerinden Sisteme Giriş Rehberleri

Öğrenci için örnek giriş kaydı videosu: Youtube

Firma Girişleri için örnek video kaydı: YoutubeÖncelikli Olarak Kullanılacak Evraklar:

İşyeri Uygulama Kabul Formu

İşyeri Değerlendirme Formu

İşyeri Puantajı

Staj Sonu Katkı Payı
*Meydana gelecek aksaklıklardan öncelikle öğrencinin kendisi sorumlu olacaktır. Öğrencilerimiz tarafından bu bahsedilen hususlara dikkat edilmesi önemle rica olunur. Lütfen, problem yaşanan konularda danışman hocanızla irtibata geçiniz.

*Unutulmamalıdır ki; stajı başarılı geçen öğrenci, iş yaşamında her zaman bir adım öndedir.