Üniversite Öğrencilerimizden Örnek Proje

26 Aralık 2018 Çarşamba

Giresun Üniversitesi Şebinkarahisar Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu  İnsan Kaynakları Yönetimi Programı öğrencileri, danışmanları Öğr. Gör. İsmail ALİCİ ile birlikte “Kağıtlar Çöp Değildir” sloganıyla geri dönüştürülebilir kağıt toplama kampanyası başlattılar.

Yerel yönetimlerin de desteğini alan öğrenciler dönüştürülebilir kağıtları hazırladıkları kutularla kağıt vermek isteyenlerin bizzat yanına giderek toplamaya başladılar. Atık kağıt vermek isteyenler  resmi kurumlardaki yeşil kutulara atıkları bırakabiliyor ya da proje afişindeki iletişim bilgilerinden öğrencilere ulaşıp yine atık kağıtları teslim edebiliyorlar. 40'tan fazla noktaya bırakılan bu kutular belediyenin belirlediği toplama merkezlerinde toplanıyor.

Kampanyadan elde edilen gelirler;  Lösev, Çocuk Esirgeme Kurumu, Kızılay ve diğer yardım kuruluşlarına bağış olarak gönderilecektir. “Kağıtlar Çöp Değildir”  projesi ile hem atık kağıtların geri dönüşümüne, hem de milli gelire büyük katkı sağlanacağı gibi yardım kuruluşlarına da maddi yönden katkı sağlayacaktır.