Öğrencilerimizden Atık Yağları Toplama Kampanyası

16 Mayıs 2019 Perşembe

Şebinkarahisar Sosyal Bilimler MYO Öğrencilerinden Atık Yağları Toplama Kampanyası
 
Giresun Üniversitesi Şebinkarahisar Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu  Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri, gördükleri bir dersin pratiğe dökülmesi amacıyla  ‘’Yağını Dökme Geleceğini Kirletme’’ adlı farkındalık projesi gerçekleştirdi.
Öğr. Gör. Barış BÖLÜK danışmanlığında gerçekleştirdikleri projede, 3 Mayıs Cuma günü Şebinkarahisar İstiklal Çeşmesi önünde stant açarak projelerini halka duyurdular.
Ders kapsamında ilk stantlarını açan öğrenciler ‘’Yağını Dökme Geleceğini Kirletme’’ sloganıyla Şebinkarahisar Kaymakamı, Kolluk Kuvvetleri ve halktan aldıkları desteklerle İstiklal Çeşmesi önünde stand açmış oldular. Bu stantda insanların getirdiği bitkisel atık yağları karşılığında deterjanlar hediye ederek aldılar.
Öğrencilerimiz tarafından açılan bu stant noktası, Kaymakam Taner Tengir, Kolluk Kuvvetleri Mensupları ve çok sayıda halk tarafından ziyaret edildi. Bu proje her cuma günün gerek İstiklal Çeşmesi önünde hem de öğrencilerimize ait irtibat numaralarına ulaşarak katkı sağlanabilecektir.
Tüm öğrencilerimizin ve Şebinkarahisar halkının bu projeye destek vererek çevremizi daha yaşanabilir bir ortam haline dönüştürebilme çabalarına katkı sağlamaya davet ediyoruz.
Projeye gösterdikleri önem ve hassasiyetlerinden dolayı başta hocamız Öğr. Gör. Barış BÖLÜK olmak üzere katkı sağlayan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Çevresini koruyan, kollayan ve gözetleyen projelerin artmasını diliyoruz.

Projeyi yürüten öğrencilerimiz ile her cuma İstiklal Çeşmesi önünde veya irtibat numaraları ile iletişim kurulabilir.